Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ERKEK MODASININ VAZGEÇİLMEZİ OLDU
ERKEK MODASININ VAZGEÇİLMEZİ OLDU
Türkiye'nin erkek modasındaki güçlü tasarımcısı Niyazi Erdoğan Mercedes Benz Fashion Week İstanbul kapsamında gerçekleştirdiği defile  yine erkek modasına güçlü bir imza attı.
26 Mart 2017, 14:56

 

Türkiye'nin erkek modasındaki güçlü tasarımcısı Niyazi Erdoğan Mercedes Benz Fashion Week İstanbul kapsamında gerçekleştirdiği defile  yine erkek modasına güçlü bir imza attı.

2017 Sonbahar/Kış koleksiyon defilesi, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında yenilenen Beyoğlu Grand Pera binasında gerçekleşti.

Niyazi Erdoğan’ın Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonunda ilham kaynağı ülkemizin yetiştirdiği önemli değerlerden biri olan grafik tasarımcısı Yurdaer Altıntaş oldu.. 
 
image
 
2016 yılında Türk Tasarım Danışma Konseyi Onur Ödülüne de layık görülen, uluslararası üne sahip Yurdaer Altıntaş’ın “Siyah ve Beyaz” serisi koleksiyonun çıkış noktasını oluşturuyor.
 
Grafik tasarımcısının leke arayış serüvenine şahitlik eden koleksiyonda günlük kullanılabilecek tasarımlar ile aktif spor giysileri bir araya geliyor.
 
image
 
Rahat siluetlerin ön planda olduğu koleksiyonda, siyah ve beyaz desenler Altıntaş’ın illüstrasyonlarının izdüşümleri olarak tasarımlara yansırken, paletten sıçramış hissi uyandıran mavi ve sarı renklerle harmanlanıyor.
 
Klasik görünümü destekleyen yünlü kumaşların yanı sıra aktif spor giysileri için kullanılan scuba ve techno kumaşlar Niyazi Erdoğan’ın imzası haline gelen sportif dokunuşu öne çıkarıyor. Koleksiyonun en çok dikkat çeken bileşeni denim parçalar ise koleksiyona dinamizm katıyordu.
 
Koleksiyonun kreatif direktörlüğünü her sezon olduğu gibi Barış Çakmakçı üstlendi. Defilenin koreografisi Akif Oruk’a aitti.
 
image
 
Podyumda Med-Cezir dizisinin sevilen oyuncusu Ali Aksöz’ün de yürüdüğü defilenin 70’li yılların rock ruhunu yansıtan müzikleri ise yine oldukça ses getirdi. MAC’in profesyonel makyaj artistlerinin hazırladığı makyaja Makas ekibinin tasarladığı saçlar eşlik ediyor. Defilenin hazırlık aşaması videosu StreetStyleTurkey.com ekibi tarafından hazırlanırken, katalog çekimi de Oktay Bingöl tarafından Dolapdere Gaia Gallery’de yapıldı.
 
Sonbahar/Kış 2017 Koleksiyonunda yer alan tüm denim ürünler, dünya pazarlarının lider üretici firmaları arasında yer alan TAY GROUP şirketlerinden TAYPA’nın yaklaşık yarım asırlık konfeksiyon tecrübesi ve sektörün en önemli denim teknoloji yatırımları arasında yer alan CreaTay Yıkama ve Arge merkezinde geliştirildi. Niyazi Erdoğan’ın tasarımı olan defile ayakkabıları Lig Sports’a, tüm spor ürünler ise Maraton Sports’a ait.
 
image
Moda tasarımcısı Niyazi Erdoğan kimdir ?
 
İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde 1999 yılında lisans eğitimini tamamlayan Niyazi Erdoğan, 2003 yılında İTKİB’in Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nda finale kaldı.
2009’dan 2014’e kadar ortağı ve tasarım direktörü olduğu Eroni firması altında Zara, Esprit, Pull&Bear, Tommy Hilfiger gibi dünyaca ünlü birçok markaya koleksiyon hazırlarken kendi imza markasıyla da İstanbul Moda Haftası’nda sezon koleksiyonlarını sundu.
Bir dönem Maraton spor giyim firmasına da danışmanlık yapan tasarımcı, 2014 yazında NIYO isimli aksesuar alt markasını kurdu.
2014 Avrupa Müze Ödülü’nü alan Bayburt Baksı Müzesi için ehram kumaşlarıyla özel NIYO çantaları tasarlayan tasarımcı, gelecek vaat eden moda tasarımcılarına profesyonel destek veren Türkiye’nin ilk moda girişimcilik merkezi Istanbul Fashion InCube'un tasarımcıları arasında yer aldı.
 
Erdoğan, tasarımcı kimliğinin yanı sıra, Moda Tasarımcıları Derneği Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta.
 
Şeffaf Gazete.com

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 VATANDAŞ VE MİLLETVEKİLLERİ AYRICALIĞI
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KTHY YENİDEN HAYATA GEÇMELİ
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

TÜRKİYE SEÇİME GİDİYOR CUMHURBAŞKANI OYUN KİME ?EN ÇOK OKUNANLAR