Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MERT ERKAN'DAN KADINA DAİR
 MERT ERKAN'DAN KADINA DAİR
Geçtiğimiz sezon MERCEDES - BENZ FASHION WEEK İSTANBUL da “Böcekten Kaçış” temalı İlkbahar / Yaz 2017 koleksiyonu ile adından söz ettiren Mert Erkan bu sezon için hazırladığı kolleksiyon ile MBFW İstanbul'da modaseverlerle buluştu
27 Mart 2017, 23:20
 
 
 MODA TASARIMCISI GENÇ YETENEK MERT ERKAN DEFİLESİ TAM NOT ALDI
 
Sylvia Plath’ ın,“Keşke bordo ekoseli bir eteğim olsaydı”şiirinden ilhamla  Sonbahar /2017  koleksiyonu  göz kamaştırdı.
 
Geçtiğimiz sezon MERCEDES - BENZ  FASHION WEEK İSTANBUL da  “Böcekten Kaçış” temalı İlkbahar / Yaz 2017 koleksiyonu ile adından söz ettiren Mert Erkan ;Geçen sene olduğu gibi bu senede ; MBFWI Official Schedule’da yer alan takvimin en genç moda tasarımcısı oldu.
 
                                               image
 
Mert Erkan ,Sonbahar 2017 koleksiyonunu; Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında moda severler ile buluşturdu.
 
23 Mart 2017   GRAND PERA’da düzenlenen  ve ünlü koreograf  Asil Çağıl’a  ait koreografiyle podyuma çıkan modeller modaseverlerden alkış aldı.
 
image
 
Defilede  Sema Şimşek, Tuğçe Sarıkaya, Kosovare Halimi, Meltem Keklik, Gözde Coşkun, Seda Canbolat, Açelya Kartal ,Parıl Erdem , Asya Öztürk, Yasemin Yeniay , Jenya Krivenko  ve Nazlıcan Erden gibi modeller podyuma çıktı.
 
Avant-garde couture  Yirmi iki parçadan oluşan Sonbahar 2017 Koleksiyonunu  hazırlarken Koleksiyonun başlangıç noktası Sylvia Plath’ın 1971 yılında yayınladığı Crossing the Water& Suyu Geçiş adlı şiir  kitabında yer alan “Keşke bordo ekoseli bir eteğim olsaydı…” dizesidir.
 
image
 
Mert Erkan, şiirde yer alan dizeleri göz önünde bulundurarak formları, renkleri ve dokuları belirlemiş.  Kendi kodunu  yaratan,  maskülen ve feminen tavırları ortak noktada birleştirdiği  formal bir kişiliğe sahip; aynı zamanda avant-garde yapıda  güçlü  kadın silüeti yarattığı koleksiyona siyah dot, bordo ekose örme, poplin ve gabardin kumaşları hakim renkler ise ; siyah, beyaz ve bordodan oluşan Mert Erkan koleksiyonu  göz kamaştırdı.
 
Şeffaf Gazete

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 BİR KIZ ÇOCUĞUNUN DRAMI -Hüseyin Ekmekçöi
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 RUMLARIN OYUNU BOZULDU
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 BİLİM; BİR ESERİ YOK AMA PROFESÖR
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 NİJERYALI CİNAYETİNİN SORUMLUSU KİM ?
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 KENEVİR ÜRETİMİ KİMLERİ ÜRKÜTTÜ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR