Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MERT ERKAN'DAN KADINA DAİR
 MERT ERKAN'DAN KADINA DAİR
Geçtiğimiz sezon MERCEDES - BENZ FASHION WEEK İSTANBUL da “Böcekten Kaçış” temalı İlkbahar / Yaz 2017 koleksiyonu ile adından söz ettiren Mert Erkan bu sezon için hazırladığı kolleksiyon ile MBFW İstanbul'da modaseverlerle buluştu
27 Mart 2017, 23:20
 
 
 MODA TASARIMCISI GENÇ YETENEK MERT ERKAN DEFİLESİ TAM NOT ALDI
 
Sylvia Plath’ ın,“Keşke bordo ekoseli bir eteğim olsaydı”şiirinden ilhamla  Sonbahar /2017  koleksiyonu  göz kamaştırdı.
 
Geçtiğimiz sezon MERCEDES - BENZ  FASHION WEEK İSTANBUL da  “Böcekten Kaçış” temalı İlkbahar / Yaz 2017 koleksiyonu ile adından söz ettiren Mert Erkan ;Geçen sene olduğu gibi bu senede ; MBFWI Official Schedule’da yer alan takvimin en genç moda tasarımcısı oldu.
 
                                               image
 
Mert Erkan ,Sonbahar 2017 koleksiyonunu; Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında moda severler ile buluşturdu.
 
23 Mart 2017   GRAND PERA’da düzenlenen  ve ünlü koreograf  Asil Çağıl’a  ait koreografiyle podyuma çıkan modeller modaseverlerden alkış aldı.
 
image
 
Defilede  Sema Şimşek, Tuğçe Sarıkaya, Kosovare Halimi, Meltem Keklik, Gözde Coşkun, Seda Canbolat, Açelya Kartal ,Parıl Erdem , Asya Öztürk, Yasemin Yeniay , Jenya Krivenko  ve Nazlıcan Erden gibi modeller podyuma çıktı.
 
Avant-garde couture  Yirmi iki parçadan oluşan Sonbahar 2017 Koleksiyonunu  hazırlarken Koleksiyonun başlangıç noktası Sylvia Plath’ın 1971 yılında yayınladığı Crossing the Water& Suyu Geçiş adlı şiir  kitabında yer alan “Keşke bordo ekoseli bir eteğim olsaydı…” dizesidir.
 
image
 
Mert Erkan, şiirde yer alan dizeleri göz önünde bulundurarak formları, renkleri ve dokuları belirlemiş.  Kendi kodunu  yaratan,  maskülen ve feminen tavırları ortak noktada birleştirdiği  formal bir kişiliğe sahip; aynı zamanda avant-garde yapıda  güçlü  kadın silüeti yarattığı koleksiyona siyah dot, bordo ekose örme, poplin ve gabardin kumaşları hakim renkler ise ; siyah, beyaz ve bordodan oluşan Mert Erkan koleksiyonu  göz kamaştırdı.
 
Şeffaf Gazete

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 VATANDAŞ VE MİLLETVEKİLLERİ AYRICALIĞI
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KTHY YENİDEN HAYATA GEÇMELİ
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

TÜRKİYE SEÇİME GİDİYOR CUMHURBAŞKANI OYUN KİME ?EN ÇOK OKUNANLAR