Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MODA DÜNYASININ YENİ TRENDLERİ
MODA DÜNYASININ YENİ TRENDLERİ
Moda dünyasının belkemiği moda haftalarının sona ermesi ile birlikte yeni sezonun kodları da öne çıkmaya başladı.Gelecek sezonun öne çıkan trendleri hangileri? Sokaklarda en çok hangi kıyafetleri göreceğiz? İşte 8 adımda moda haftalarından sezona bakış..
5 Nisan 2017, 19:40

 

Moda dünyasının belkemiği moda haftalarının sona ermesi ile birlikte yeni sezonun kodları da öne çıkmaya başladı.

Sezonun en güçlü trendleri tasarımcıların stil kodlarını özgün bir şekilde yorumlaması ile çok daha dikkat çekici bir hal alıyor.

image

İşte moda haftalarından geriye kalanlar:

1. Büyük çantalar

Gelecek sezonun öne çıkan trendleri arasında güçlü ve iddialı tasarımları ile çantalar önemli yer kaplıyor. Büyük boy çantalar seyahat temasını ön plana çıkarmanın yanında kadınlar kadar erkeklerin de kurtarıcı parçalarından biri olmaya devam ediyor.

8 adımda moda haftalarından sezona bakış

2. Hoodie

Şapkalı sweatshirt'ler olarak tanımlanan hoodie trendi gelecek sezonun en can alıcı trendi denebilir. Hoodie sweatshirt'ler sokak modasında ve günlük giyim parçalarında sıklıkla karşımıza çıkacak olan bir detay gibi görünüyor. Hoodie sweatshirt'leri rahat kıyafetler kadar etek ve pantolonlarla birlikte de giyebilirsiniz.

3. Etnik dokunuşlar

Etnik detaylara sahip olan tasarımlar son dönemlerin yükselişte olan trendlerinden. Gelecek sezon bolca karşımıza çıkacak olan etnik parçalarla son derece sofistike ve çarpıcı bir stil edinebilirsiniz.

image

4. Çizgiler başrolde

Geometrik desenler ve çizgilerin başrolde olduğu gelecek sezon trendleri arasında çizgileri yine çizgilerle veya geometrik desenli parçalarla tamamlamak moda. Desen karmaşası ve göz alıcı görünmek önümüzdeki sezonun stil sırlarından birini oluşturuyor.

5. Mavi

Mavi gelecek sezon hem kıyafetlerde hem de makyaj tekniklerinde en çok tercih edilecek olan renkler arasında. Özgürlüğün ve huzurun temsilcisi olan bu renk ile kendinizi çok daha rahat bir şekilde ifade edebilirsiniz.

8 adımda moda haftalarından sezona bakış

6. Şal yaka

Geçtiğimiz sezon ilk sinyallerini veren şal yaka konsepti gelecek sezona iddialı bir giriş yapıyor. Ceket, bluz ve montlarda artık sıklıkla şal yaka formunu görmek mümkün. Şal yaka parçalarla bohem bir stili ön plana çıkarabilirsiniz.

7. Eşarp

Eşarp trendi gelecek sezonun en yenilerinden biri. Rengarenk eşarpları fiyonk şeklinde başınıza başlayarak 70'lerin boho stilini tekrar yakalayabilirsiniz.

8 adımda moda haftalarından sezona bakış

8. Pop art

Pop art desenler yeni sezonun en eğlenceli trendleri olmaya aday. Retro akımını çağrıştıran baskılı elbise ve bluzler 60'lı yılların esintisini günümüze tekrar taşımaya hazırlanıyor.


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 VATANDAŞ VE MİLLETVEKİLLERİ AYRICALIĞI
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KTHY YENİDEN HAYATA GEÇMELİ
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

TÜRKİYE SEÇİME GİDİYOR CUMHURBAŞKANI OYUN KİME ?EN ÇOK OKUNANLAR