Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İSTANBUL MODA KONFERANSI 10.YILINDA
İSTANBUL MODA KONFERANSI 10.YILINDA
10. İSTANBUL MODA KONFERANSI geri sayım başladı.Bu yıl iddialı bir içerikle hazırlanan ve gündeme oturacak olan Konferansın dünyaca ünlü yerli ve yabancı konukları, hazır giyim alanında Türkiye’nin neden doğru bir yatırım ülkesi olduğunu hep birlikte değerlendirecekler.
15 Ağustos 2017, 15:41

 

 

DÜNYANIN ÜNLÜ MARKA UZMANLARI EKİM'DE İSTANBUL'DA OLACAK

 

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) tarafından Marka Yatırım Holding’in isim sponsorluğuyla gerçekleştirilecek 10. İSTANBUL MODA KONFERANSI bu yıl, 11-12 Ekim 2017 tarihlerinde Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da “Why Turkey” teması ile hayata geçiyor.

 

Konferans’ta Türkiye’de hazır giyim sektörünün gücü, sürdürülebilirlik anlayışı ve bölgede rakipsiz bir iş ortağı olarak yetkinlikleri vurgulanacak.

 

Bu yıl iddialı bir içerikle hazırlanan ve gündeme oturacak olan Konferansın dünyaca ünlü yerli ve yabancı konukları, hazır giyim alanında Türkiye’nin neden doğru bir yatırım ülkesi olduğunu hep birlikte değerlendirecekler. TGSD’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek konferansa İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi de katılacak.

 

Dünyanın en büyük marka ve alım gruplarının üst düzey yöneticilerinin katılacağı Konferans’ta bu yıl da deneyimler ve beklentiler paylaşılırken, Konferans’ın birinci gününde moda ve tasarımdan sürdürülebilirliğe sektörün öncelikli gündem konuları tartışılacak.

 

L’Oreal, La PerlaMaison Lejaby gibi ünlü markaların yönetim kademelerinde üst düzey yöneticilik yapan ve bugün pek çok markaya danışmanlık veren marka gurusu Alain Prost, Premiere Vision’un Moda Direktörü Pascaline Wilhelm, Mavi Jeans’in 2008’den bu yana CEO’su olan ve dünya çapında bir başarı öyküsüne imza atan Cüneyt Yavuz, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu Konferans’ta konuşmacı olacaklar.

 

Konferansın isim sponsoru Marka Yatırım Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Mine Tozlu ve Alkaş Perakende Hizmetleri AŞ ve JLL Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş da ortak bir sunum gerçekleştirecekler.

 

Türkiye’nin hazır giyim markalarının iç ve dış pazarlarda perakende kanalı açısından daha geniş yer bulabilmesini destekleyecek zincir mağazacılık projesi Brandplus’dan bahsedecekler.

 

image

 

Konferansta konuşmalarıyla yer alacak diğer konuklar şöyle;

Cotton Council Türkiye Program Direktörü Marsha Powell 

Lenzing Sürdürülebilirlik Direktörü Peter Barsch 

Sustainability Apparel Coalition (SAC) CEO’su Jason Kibbey

İstanbul Moda Akademisi Tekstil ve Moda Tasarım Bölüm Başkanı Gülin Girişmen

Moda Tasarımcısı Arzu Kaprol

Moda Tasarımcısı Ece Gözen

Morhipo Genel Müdür Yardımcısı Aslı Sözer,

Glengo Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Vural

Nart Sigorta AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Levent Nart

H&M Türkiye Müdürü Serkan Tanka.

 

Bu kez uzman konuşmacılar, Türkiye’nin bölgesinde hazır giyim alanında sürdürülebilirlik anlayışı ve nitelikli üretim yetkinliğiyle rakipsiz konumunu ve sektörün yatırım iklimini değerlendirecekler.

 

“Türkiye hazır giyim için en doğru yatırım ülkesidir”

 

Konferansın ikinci gününde ise B2B-İkili İş Görüşmeleri Platformu oluşturuluyor. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da binin üzerinde ikili görüşmeye sahne olması beklenen Platform katılımcılardan büyük ilgi görüyor.

 

Boyner, DeFacto, Koton gibi yerli, Best Seller, El Corte Ingles, Hermes Otto, Marks & Spencer, New Look, Pimkie, Spring Near East Manufacturing, Varner and VF gibi yabancı hazır giyim devlerini ağırlayacak platformun çok sayıda iş anlaşmasına ortam hazırlaması TGSD’nin en önemli hedeflerinden biri.

                       image

 

Konferans hakkında konuşan TGSD Başkanı Şeref Fayat, “Why Turkey?” sloganıyla, bölgenin en gelişmiş hazır giyim sektörüne sahip ülkesi olan Türkiye’nin, 2017 ve devamında hazır giyim alanında güçlü bir iş ortağı olduğunu vurgulamak istediklerini söyledi.

Fayat şöyle devam etti: “Bu yıl İstanbul Moda Konferansı güçlü ve iddialı bir içerikle gerçekleşecek. “Why Turkey? sloganı itici gücümüz olacak. Ülkemizin hazır giyim alanında gücünü ve vazgeçilmezliğini dünyaya duyurmak istiyoruz.

 

Türkiye hazır giyim için en doğru yatırım ülkesidir.

 

Konferansımızın en büyük hedefi bu algıyı güçlendirmektir. Öte yandan bu yıl da iş anlaşmalarına zemin hazırlayacak B2B-İkili İş Görüşmeleri Platformumuzun Konferansımızı, benzeri organizasyonlardan farklılaştıracağına ve somut getirilerin elde edildiği bir iş ortamı sağlayacağımıza inanıyoruz.”dedi.

 

Şaffaf Gazete.com


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 BİR KIZ ÇOCUĞUNUN DRAMI -Hüseyin Ekmekçöi
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 RUMLARIN OYUNU BOZULDU
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 BİLİM; BİR ESERİ YOK AMA PROFESÖR
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 NİJERYALI CİNAYETİNİN SORUMLUSU KİM ?
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 KENEVİR ÜRETİMİ KİMLERİ ÜRKÜTTÜ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR