Güzel ülkemiz için yazıyoruz - AYVALIK CENNET KOYU İÇİN ALARM Şeffaf Gazete
http://www.i.seffafgazete.com/haberler/diger-haberler-2/31604/ayvalik-cennet-koyu-icin-alarm

 

AYVALIK CENNET KOYU İÇİN ALARM
AYVALIK CENNET KOYU İÇİN ALARM
Balıkesir Ayvalık'ta Şeytan Sofrası eteklerindeki Cennet Koyu'nda önceki gün çıkan yangının ardından 5 hektarlık yeşil alan küle döndü,peki şimdi orayı yakanların bu cennet koya dev binalar mı dikmesini bekleyeceğiz ?
17 Kasım 2017, 13:32
 
Ayvalık'ta yanan Cennet Koyu ağaçlandırılsın. Ayvalık Tabiat ... Ayvalık Tabiat Derneği bu kampanyayı başlattı '' Ayvalık’ta yanan Cennet Koyu ağaçlandırılsın ''
 
Ayvalık Adaları Tabiat Parkı sınırları içerisinde yer alan, Hakkıbey Yarımadası’nın en güzel koylarından biri olan Cennet Koyu ve arkasındaki tepelik alan alevlerin kurbanı oldu.
 
Yanan alan Tabiat Parkı statüsünde olan bir yerdir ve önemli bölümü hazine arazisidir. Alana tekrar floristik yapıya uygun ağaç dikimi yapılmalıdır. Şahıs arazisi olan zeytinliklere ise izin alınarak sadece zeytin ağacı dikilmelidir.
 
image
 
Duyarlı Ayvalık Halkı’nın geçmişte olduğu gibi bu olayda da, rant amaçlı saldırılara karşı duracağını biliyoruz. Çünkü 1. Derece Doğal SİT Alanları yapılaşmaya kapalıdır.
Yangın sonrası kararan alanın eski cennet haline kavuşturulması için, bir an önce düzenleme yapılıp ağaçlandırılmasını istiyoruz.
 
AYVALIK TABİAT DERNEĞİ