Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İMAR BARIŞI BAŞLIYOR
İMAR BARIŞI BAŞLIYOR
Vatandaşın konutlarıyla ilgili yıllardır kangren haline gelmiş tapu sorununu çözüme kavuşturmak için imar barışı adı altında karar alındı 8 Haziran'da faaliyete geçiyor.
2 Haziran 2018, 22:32
 
 
Hükümet önemli bir karar alarak, yıllardır büyük bir sorun olarak karşımıza çıkan imar affıyla ilgili adımları attı.
 
14 milyon yapıyı ilgilendiren İmar Barışı için başvuruların seçimlerden önce başlaması planlanıyordu. Ve nihayet beklenen tarih Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından açıklandı.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, imar barışını, imar alanında son 30 yılın en önemli olayı olarak değerlendirirken, "13 milyon yapıyı kapsayan Yapı Kayıt Belgesi'ne vatandaşlar 8 Haziran cuma gününden itibaren başvurabilecek. Başvuru süresi ise 31 Ekim'de sona erecek" dedi.
 
YAPI KAYIT BELGESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?
 
Yapı Kayıt Belgesi için başvurular e-devlet sistemi üzerinden yapılacak. E-devlet'i tercih etmeyen vatandaşlar ise başvurusunu bakanlığın yetkilendireceği kuruluşlar üzerinden yapacak. Başvuruların takibi yine e-devlet üzerinden yapılacak. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri Cuma gününden itibaren vatandaşların hem başvurularını kabul edecek, hem de bilgi ve destekte bulunacak. Başvurular 8 Haziran Cuma gününden başlayıp, 31 Ekim 2018'e kadar devam edecek.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 İMAMOĞLU O YAYINA ÇIKMAMALI -S.Önkibar
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 EGE'DE SOYDAŞLARIMIZ ASİMİLE EDİLİYOR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA

SİTE ANKET

İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİ İÇİN OYUNUZ KİME OY VERECEKSİNİZ ?
EN ÇOK OKUNANLAR