Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
VENEZUELA ALTINLARI TÜRKİYE'DE
VENEZUELA ALTINLARI TÜRKİYE'DE
Venezuela Maden Bakanlığı ABD yaptırımlarından dolayı ülkenin altınlarını İsviçre yerine Türkiye'de rafine ettiğini açıkladı.
20 Temmuz 2018, 10:14
 
Venezuela maden bakanı uluslararası yaptırımlardan dolayı altınlarını İsviçre yerine artık Türkiye’de rafine ettiklerini söyledi.
 
Venezuela Maden Bakanı Victor Cano yaptığı açıklamada, “Türkiye ve Venezuela Merkez Bankaları arasında bir anlaşma yapıldı. Bu ticareti müttefik ülkelerle yapıyoruz, hayal edin altınımızı İsviçre’ye göndersek ve yaptırımlardan dolayı altınımızı orada tutsalar ne olurdu” diye konuştu.
image
 
9.1 TON ALTIN ALINDI
Bakan hangi Türk şirketleri aracılığı ile Venezuela altınının Türkiye’de lisanslandığını açıklamadı. Fakat hükumetin bu sene küçük madencilerden 9.1 ton altın aldığını söyledi. Altın Türkiye’de rafine edildikten sonra Venezuela’ya geri gönderiliyor ve ülkenin merkez bankası envanterine katılıyor.
 
Venezuela merkez bankası birkaç yıldır ülkenin güneyindeki altın madencilerinden küçük miktarlarda altın satın alıyor ve zayıflayan uluslararası rezervlerini desteklemek için kullanıyor.
 
ABD GEÇEN SENE YASAKLADI
ABD geçen yıl insan hakları ihlallerinden dolayı Venezuela’ya ticari yaptırımlar uygulamaya başlamıştı. ABD kendi ülkesinin yatırımcılarını Venezuela devlet tahvili satın almaktan da men etmişti.
 
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ABD yaptırımlarını ‘ekonomik savaş’ olarak nitelendiriyor. Maden bakanı söz konusu altın işleminin kaçakçılık olmadığını belirtti.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 İMAMOĞLU O YAYINA ÇIKMAMALI -S.Önkibar
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 EGE'DE SOYDAŞLARIMIZ ASİMİLE EDİLİYOR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR