Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TOKİ UYARILDI SAMSUN'U UNUTMA
TOKİ UYARILDI SAMSUN'U UNUTMA
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Mamak'taki TOKİ inşaatının durumuna dikkat çekerek, dere yatağına yapımı süren inşaatın yeni felaketlere yol açabileceği konusunda uyarıda bulundu.
19 Temmuz 2012, 20:14

TOKİ bu kez Ankara'da felakete davetiye çıkardı.Mimarlar Odası, Samsun'daki felaketin ardından Ankara'da da dere yatağında yapımı devam eden TOKİ inşaatına dikkat çekti.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Mamak'taki TOKİ inşaatının durumuna dikkat çekerek, dere yatağına yapımı süren inşaatın yeni felaketlere yol açabileceği konusunda uyarıda bulundu.

 Mimarlar Odası, Mamak'taki TOKİ konutlarının dere yatağında olduğunu açıklayarak, durumun vehametine dikkat çekti. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan yaptığı açıklamada, Mamak'ta TOKİ konutlarının dere yatağında olduğunu söyleyerek, "Mamak'ta bulunan konutlar, Hatip Çayı'nın tam üzerinde, yer seçimi çok yanlış, Binalar su içinde duruyor, bu giderek sorunlara yol açacak, büyük sıkıntılarla karşılaşılabilir, yetkilileri uyarıyoruz" dedi.

 

TOKİ bu kez Ankara'da felakete davetiye çıkardı

 

"Başbakan cibiliyetten yoksun diyor ama"

Mimarlar Odası olarak defalarca uyarmalarına rağmen, dere yataklarına konut yapımına devam edildiğini belirten Hakkan şöyle konuştu: "Başbakan Mimarlar Odası ve Oda yöneticilerini de bağlayıcı şekilde cibilliyetten yoksun diye nitelendirmeler de bulundu. Mimarlar Odası bu ifadeler karşısında suç duyurusunu yaptı. Mimarlar Odası'nın uyardığı da belgelendi, bu hakaretler karşısında, Samsun'da yaşanan felakette Mimarlar Odası sempozyum sonuçlarını, Valiliğe, Kaymakamlığa ve Belediyelere ilettiğini söylemişti. Bu nitelendirmeleri Başbakan'ın neden yaptığına bir bakmak lazım."

Mimarlar Odası'na baskı

Mimarlar Odası üzerindeki baskılara da değinen Hakkan, Bolu Belediyesi'nin, mimarlar Odası üzerinde kurduğu baskıyı şu sözlerle açıkladı: "Bolu temsilciliği kent meydanına müdahalelerde, Toplu Konut girişimlerinde, anlaşmazlık noktasına geldiğinde, Belediye tarafından tüm mimarların projelerinin ruhsatları engellendi. Bolu'daki Yönetim Kurulu baskılara daha fazla dayanamayarak ve Bolu'nun geleceği için istifa etti. Merkezi yönetimler ve yerel yönetimler karşımıza buna benzer kötü argümanlarla çıkıyor."

Önlem alınmalı

Ankara‘da kaldırımda yürüyen bir vatandaşın ölümüne neden olan metro göçüğüne değinen Batuman, "Metro göçüğü Ankara'nın yapısıyla ilişkili, Ankara'nın altında kalan dereler kentin merkezini dikine kesen su yolları oluşturuyor. Metro inşaatında oluşan göçük bununla ilgili. Suyun akış yönünün dikine metro inşaatı yapacaksanız, önlemleri almalısınız, önlemleri almazsanız, sorumlusu olursunuz" dedi.

Şeffaf Gazete.com

 


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 REJİM DEĞİŞİRKEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 RUMLARI İYİ OKUMAK GEREKLİ
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ABLALAR VE ABİLER İKTİDARI -Sami Özuslu
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 İSTANBUL'UN ÇALINAN, KAYIP DEĞERLERİ…
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 '' HUKUKSUZ YASALAR '' ÜLKESİ
Merve Sarı Merve  Sarı
 HAYATI NASIL OKUMALIYIZ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR