Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ZEYBEKÇİ'DEN ZAFER ÇAĞLAYAN'A DESTEK
ZEYBEKÇİ'DEN ZAFER ÇAĞLAYAN'A DESTEK
Zeybekçi, “Sayın Bakan Çağlayan’ın Türkiye’nin çıkarları aleyhine hiçbir işlemi olmamıştır; bizim için aslolan Türkiye’nin çıkarlarıdır. Geri kalan başka ülkelerin çıkarlarına muhalefet etmiş olup olmaması bizim için pek dikkate alınacak mevzu değildir
7 Eylül 2017, 16:03
Zafer Çağlayan yalnış bir şey yapmadı
 
Çağlayan'ın sanık olarak iddianameye eklenmesiyle ilgili hükümetten ilk açıklama Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'den geldi. Reuters'a konuşan Zeybekci, Çağlayan'ın "yanlış bir şey yapmadığını" söyledi. 
 
ABD'de tutuklu yargılanan Rıza Sarraf davası Ak Parti hükümetine bulaştı.
 
Ekonomi bakanı Nihat Zeybekci, "Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan'ın Türkiye'nin çıkarları aleyhine hiçbir işlemi olmamıştır; bizim için aslolan Türkiye'nin çıkarlarıdır" dedi. Zeybekci ayrıca, "İran'a yönelik ambargoların delindiği iddiaları var ama bir Türk bakan hakkında başka bir ülkenin bulunduğu iddia ispatlanmalı" ifadesini kullandı.
 
       image
 
 “Öncelikle bu ambargoların BM kararları çerçevesinde olup olmadığına da bakmak lazım ama bu iddia sahipleri iddialarını ispatla mükelleftir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir bakanı hakkında başka bir ülkenin mahkemelerinin böyle bir iddiada bulunması birinci olarak ispatla mükelleftir, ikinci olarak da benim için mevzu bahis Türkiye’nin ve Türk milletinin çıkarlarıdır. Ben önce ona bakarım. Çok değerli bakanımızın da Türkiye’nin çıkarlarına aykırı bir hareketi herhalde hayatı boyunca hiç olmamıştır” yorumunu yaptı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 BİR KIZ ÇOCUĞUNUN DRAMI -Hüseyin Ekmekçöi
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 RUMLARIN OYUNU BOZULDU
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 BİLİM; BİR ESERİ YOK AMA PROFESÖR
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 NİJERYALI CİNAYETİNİN SORUMLUSU KİM ?
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 KENEVİR ÜRETİMİ KİMLERİ ÜRKÜTTÜ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR