Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÇÖZÜM FIRSATI HEBA OLDU
ÇÖZÜM FIRSATI HEBA OLDU
Bakan Çelik ;Kıbrıs konusunda verilen sözlerin hiçbiri tutulmadı. Bazı şeyleri hatırlattım. Rum tarafının Enosis ile ilgili şeyleri getirmesi iyi olmadı.
18 Temmuz 2017, 17:41
 
Bakan Ömer Çelik, AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile görüşmesi sonrasında basın açıklaması yaptı.
 
AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, temaslarda bulunmak üzere gittiği Brüksel’de AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile görüştü. Görüşme sonrası basın açıklaması yapan Çelik, “Kıbrıs ile son çözüm fırsatı kaçırıldı” dedi.
 
AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, temaslarda bulunmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel’e gitti. Bakan Çelik, temasları kapsamında AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile görüştü. Görüşmede Türkiye’nin AB ile ilişkileri ele alındı.
 
Bakan Çelik, görüşme sonrasında basın açıklaması yaptı. Ömer Çelik’in konuşmasından satır başları şöyle:
 
“Türkiye o zaman destekledi. Türkiye’ye verilen sözlerin hiçbiri tutulmadı. Bazı şeyleri hatırlattım. Rum tarafının Enosis ile ilgili şeyleri getirmesi iyi olmadı. Güney Kıbrıs bir Avrupa devletidir. KKTC’de bir cemaat devletidir, şeklindeki bir anlayış kabul edilemez. Kıbrıs’ta son çözüm fırsatı kaçırıldı.”
 
“Türk askeri orada insanların barış halinde yaşaması için bulunmaktadır. Pozitif sinyaller alınıyordu. Güney Kıbrıs’ta seçimlerin yaklaşmasıyla galiba sorunlar oluşturdu.”
 
 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 VATANDAŞ VE MİLLETVEKİLLERİ AYRICALIĞI
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KTHY YENİDEN HAYATA GEÇMELİ
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?
EN ÇOK OKUNANLAR