Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YILBAŞI GECESİ EMNİYET BİLANÇOSU
YILBAŞI GECESİ EMNİYET BİLANÇOSU
İstanbul'da, yılbaşı gecesi Polisin yaptığı çalışmada, 215 kişi gözaltına alındı. Aramalarda 35 silah ele geçirilirken, tacizden yakalananların sayısının 3 olduğu öğrenildi.
2 Ocak 2018, 13:23
 
İstanbul Emniyeti, yılbaşı gecesi, kent genelinde 37 bin polisle görev yaptı. Özellikle Beyoğlu, Şişli, Beşiktaş ve Kadıköy’de yoğunlaşan tedbirlerde, ekipler adeta sabaha kadar kuş uçurmadı. Ağır vasıta araç yasağından, mobil güvenlik kamerasına; “dron savar” silahtan, “Kangal” köpekli ekiplere, çok farklı önleyici tedbirler alan polis, bir yandan da şüphelilerin yakalanması için çalışma yaptı.
 
215 GÖZALTI
Gece boyunca yapılan çalışmalarda, 23 bin 476 kişinin GBT (Genel Bilgi Tarama Sistemi) üzerinden sorgulandığı öğrenildi.  Sorgulanan şüphelilerden 215 şüpheli gözaltına alındı.  Yakalanan şüphelilerin 156’sı hakkında yakalama kararı olduğu öğrenildi.  Diğer şüphelilerin ise suç ve auç aleti sebebiyle gözaltına alındığı belirtildi.
 
image
 
35 SİLAH, 3 TACİZ GÖZALTISI
Edinilen bilgiye göre, her sene kameralara yansıyan taciz olaylarına bu sene pek rastlanmadı. Ancak taciz sebebiyle şikayetler üzerine 3 şüphelinin yakalandığı belirtildi. Üst araması yapılan şüphelilerden 35’inin üzerinde silah bulunduğu için gözaltına alındığı öğrenildi. Diğer şüphelilerin ise, uyuşturucu, kesici alet, hırsızlık malı taşıma, Yankesicilik gibi suçlardan yakalandığı belirtildi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 KIBRISLI 850 TL. SURİYELİ BEDAVA - Alper Polat
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 FIRAT'IN DOĞUSUNUN GERÇEKLERİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK

SİTE ANKET

2018 / 19 FUTBOL SEZONUNDA HANGİ TAKIM ŞAMPİYON OLUR
EN ÇOK OKUNANLAR