Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BELGELER RESMİ TİCARET
BELGELER RESMİ TİCARET
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısındaki 'yurt dışı hesap' iddialarıyla ilgili olarak AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan cevap geldi
28 Kasım 2017, 13:16
 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısındaki 'yurt dışı hesap' iddialarıyla ilgili olarak AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan cevap geldi. Turan, "Kılıçdaroğlu'nun elinde olan belgelerin sahte olduğunu, siyasi ahlaktan uzak bir konuşma yaptığınız üzülerek gördüm. Şu anda yapılacak tek işlem istifaya davettir. Türkiye'ye gelen dövizi Türkiye'den çıkan bir para gibi gösteremez" dedi.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik 'yurt dışı hesap' iddialarıyla ilgili olarak, partisinin bugünkü grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, iddialarını tekrar ederek yeni sorular yöneltti. Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına AK Parti'den ilk tepki, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan geldi.
image
 
"RESMİ OLARAK YAPILAN BİR TİCARETTEN BAHSEDİLİYOR"
 
Kılıçdaroğu'nun iddialarına ilişkin Turan şunları söyledi:
 
Ticari işlemeden kaynaklanan bir meseleyi gündeme taşıyarak güya Cumhurbaşkanımızı sıkıntıya sokmaya çalışıyor. Oysa avukatlarla da konuştum aldığımız bilgiler gösteriyor ki bütün iddiaları yalan, yersiz. Türkiye'ye döviz getiren, ticaretten kaynaklı sonuç olarak kar eden firmanın Türkiye'ye gelen parasını bırakın, dışarıya gitmiş gibi göstererek ne olduğunu bilmediğimiz bir takım kağıtlar elinde sallamaya başladı. Altını çiziyorum iddia ettiği gibi Türkiye'den dışarıya giden milyonlarca dolar para değil aksine Türkiye'ye gelen döviz, kazanılan para ve resmi olarak yapılan bir ticaretten bahsediliyor.
 
"TÜRKİYE'YE GELEN DÖVİZİ TÜRKİYE'DEN ÇIKAN PARA GİBİ GÖSTEREMEZ"
Kılıçdaroğlu'nun elinde olan belgelerin sahte olduğunu, siyasi ahlaktan uzak bir konuşma yaptığınız üzülerek gördüm. Şu anda yapılacak tek işlem istifaya davettir. Türkiye'ye gelen dövizi Türkiye'den çıkan bir para gibi gösteremez,dedi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 REJİM DEĞİŞİRKEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 RUMLARI İYİ OKUMAK GEREKLİ
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ABLALAR VE ABİLER İKTİDARI -Sami Özuslu
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 İSTANBUL'UN ÇALINAN, KAYIP DEĞERLERİ…
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 '' HUKUKSUZ YASALAR '' ÜLKESİ
Merve Sarı Merve  Sarı
 HAYATI NASIL OKUMALIYIZ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR