Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EFSANE KARŞIYAKA SPOR ZOR DURUMDA
EFSANE KARŞIYAKA SPOR  ZOR DURUMDA
TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta yönetimin şirketleşme projesinden halen somut sonuç alamayan Karşıyaka’nın başı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) borçları nedeniyle de dertte.
24 Aralık 2017, 15:21

 

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta yönetimin şirketleşme projesinden halen somut sonuç alamayan Karşıyaka’nın başı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) borçları nedeniyle de dertte.

Ağır borç yüküyle ayakta kalmaya çalışan yeşil-kırmızılılarda Başkan Mutlu Altuğ ve yönetiminin, göreve geldikten sonra aradan geçen 1.5 yılda SGK’ya güncel ve geçmiş borç ödemesi yapamadığı ortaya çıktı. SGK borçlarını 2014 yılında Torba Yasa kapsamında taksitlendirip 84 ayda, 42 eşit taksitle ödemeyi taahhüt eden Kaf-Kaf’ta ödemeler aksayınca yapılandırma bozuldu.

Hem güncel hem de geçmiş borçlar ödenmeyince daha önce silinen faizler de yeniden toplam borca eklendi. Karşıyaka’nın kuruma olan borcu 6.5 milyon TL civarına yükseldi. Her gün yeni bir sıkıntıyla boğuşan Kaf-Kaf, SGK’yla temasa geçerek borcunu yeniden yapılandırmaya çalışacak. Yeşil-kırmızılı kulübün Spor Toto Teşkilatı gelirlerinden her ay otomatik olarak kesilen vergi borçlarını ödeme konusunda ise sıkıntısı bulunmuyor.

Transfer yasağı kapsamındaki kesinleşmiş eski futbolcu borçları 18 milyon TL sınırına dayanan uçurumun kenarındaki Karşıyaka’nın FIFA’lık olan dosyalar konusunda zamanı daralıyor. Kulüpten 293 bin dolar alacağı bulunan eski futbolculardan Shukurov ve 251 bin euro alacaklı Kovalchuk’a bir miktar ödeme yaparak ay sonuna kadar ek süre alan Kaf-Kaf’ın borçlarını kapatmazsa ayrı ayrı puan silme cezası alması ihtimali var.

TFF 2. Lig’de düşme hattında yer alan Karşıyaka’da Fall, Ofoedu gibi isimlerin alacakları da puan silme riski bulunduruyor. Bu sezon eski futbolculardan Banahene’nin ödenmeyen 56 bin euro alacağı yüzünden FIFA tarafından 3 puanı silinen Karşıyaka’da Makukula ve Okan Şahingöz dosyalarından toplam 12 puan silme cezası gelmesini ise taraftarlar kampanya düzenleyip 470 bin TL toplayarak engellemişti.

Yönetim borçları kapatmak için şirketleşip dışarıdan ortak bulmaya bel bağlıyor.


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 KIBRISLI 850 TL. SURİYELİ BEDAVA - Alper Polat
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 FIRAT'IN DOĞUSUNUN GERÇEKLERİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK

SİTE ANKET

2018 / 19 FUTBOL SEZONUNDA HANGİ TAKIM ŞAMPİYON OLUR
EN ÇOK OKUNANLAR