Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CANİ BABA'YA AĞIR CEZA
CANİ BABA'YA AĞIR CEZA
Fatih'te 5 Kasım 2017'de 10 yaşındaki oğlu Yiğitcan'ı 16 kez bıçaklayarak öldüren Nezir Türkoğlu, ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 35 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme cezada indirime gitmedi. Son sözü sorulan Nezir Türkoğlu, "Diyecek bir şeyim yok. Her şeye razıyım. Acım içimde" dedi.
12 Haziran 2018, 16:27
 
 
İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Nezir Türkoğlu getirildi. Anne Neriman Türkoğlu ise duruşmaya gelmedi. 
 
Duruşmanın karar aşamasına geldiğini belirten mahkeme heyeti, sanık Nezir Türkoğlu'ndan son sözlerini sordu. Sanık Nezir Türkoğlu, "Diyecek bir şeyim yok. Her şeye razıyım. Acım içimde" diye konuştu. Anne Neriman Türkoğlu'nun avukatları ise sanığın cezalandırılmasını talep etti. Duruşma sonrasında basın açıklaması yapan şikayetçi anne Neriman Türkoğlu'nun avukatı Esin Yeşilırmak, "Bu örnek bir karardır, emsal bir karardır. Diğer tüm kadın cinayetlerinde emsal olmasını istediğimiz bir karardır. Çünkü hiçbir indirime gidilmedi" dedi.
 
AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS
Mahkeme heyeti, oğlu Yiğitcan'ı 16 yerinden bıçaklayarak öldürme suçundan baba Nezir Türkoğlu'nu ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme ayrıca sanığa, oğlu Yiğitcan'a yönelik daha önce gerçekleştirdiği "Hürriyeti tahdit" ile "Kasten yaralama" ve "Doğalgazla zehirleyerek öldürmeye teşebbüs" suçlarından 28 yıl 3 ay hapis ve anne Neriman Türkoğlu'na yönelik "Hürriyeti tahdit" suçundan 7 yıl 6 ay hapis olmak üzere toplamda 35 yıl 9 ay hapis cezası verdi. Sanık Nezir Türkoğlu'na verilen hapis cezalarından indirim uygulanmadı.
 
MAHKEME BAŞKANI: KEŞKE BÖYLE BİR OLAY YAŞANMASAYDI
Kararı açıklayan Mahkeme Başkanı Şamil İnan, "Ölen için Allah'tan rahmet diliyoruz. Keşke böyle bir olay yaşanmasaydı" dedi.
 
AVUKAT YEŞİLIRMAK: "EMSAL BİR KARARDIR"
Duruşma sonrasında Kadın Meclisleri üyesi bir grup kadın ve avukat Esin Yeşilırmak adliye önündeki meydanda basın açıklaması yaptı. Kadın Meclisleri adına konuşan Dilber Sünnetçioğlu, sanığın indirimsiz ceza almasına değinerek "Bu kadar kötü olayın içinde sevindirici olan tek şey hakimin hiçbir indirime gitmeden hakettiği cezayı vermesiydi" dedi. Avukat Esin Yeşilırmak ise "Bu örnek bir karardır, emsal bir karardır. Diğer tüm kadın cinayetlerinde emsal olmasını istediğimiz bir karardır. Çünkü hiçbir indirime gidilmedi. Diğer kadın davalarındaki haksız tahrik düşünülmedi, iyi hal indirimine gidilmedi" diye konuştu. Avukat Yeşilırmak, olayda devlet görevlilerin ihmali de olduğunu ifade ederek ek soruşturma başlatılması için başvuruda bulunacaklarını sözlerine ekledi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 İMAMOĞLU O YAYINA ÇIKMAMALI -S.Önkibar
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 EGE'DE SOYDAŞLARIMIZ ASİMİLE EDİLİYOR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR